Діана Клочко — українська мистецтвознавиця та лекторка, перекладачка, організаторка виставок. Кураторка видавничих проєктів. Співзасновниця премії для перекладачів «Metaphora». Членкиня Української секції Міжнародної асоціації арткритиків під керівництвом ЮНЕСКО.
Авторка видань «Сховане мистецтво: есеї, розмови, коментарі», «65 українських шедеврів. Визнані й неявні», співавторка антології есеїв під назвою «Культурна експансія».
Народилась на Рівненщині у родині директора школи та медсестри. Закінчила Київський художній інститут (факультет історії та теорії мистецтв) і Національну академію мистецтв (навчалася там на аспірантурі). Професійну діяльність розпочала як журналістка у виданнях «День», «Книжник-review», журналі Міжнародного фонду «Відродження» (МФВ) «Відкритий світ».
Активно брала участь у видавничій справі: була організаторкою авторських книжкових проєктів у видавництвах «Дух і літера», «Дуліби», «Meridian Czernowitz» та інших; членкиня журі літературних конкурсів.
Працює у Києво-Могилянській академії (відділ стратегічного розвитку), читає лекції з мистецтва та мистецтвознавства у різних містах України. Вільно володіє, крім української, польською та чеськими мовами.
Протягом 2011–2014 брала участь у створенні фільмів та серіалів для телеканалу «Україна». Співзасновниця премії для перекладачів поезії та есеїстки «Metaphora». Заслужений працівник культури України.
У 2019 у видавництві «ArtHuss» вийшло друком видання під назвою «65 українських шедеврів. Визнані й неявні», яке має на меті презентувати альтернативний погляд на історію українського мистецтва та представляє суб’єктивні враження та емоції авторки щодо шедеврів скульптури, живопису та графіки VII–ХХ століть, які вважаються «неканонічними», проте відіграють значну роль у європейському дискурсі.
2023 була надрукована книга «Сховане мистецтво: есеї, розмови, коментарі», у якій через призму літературних дебатів та експертних розмов розкриті артоб’єкти, що тривалий час належали до категорії «схованого мистецтва». Через це чималий відсоток українського мистецького спадку дотепер залишається недоступним для загалу.
Також є співавторкою антології есеїв під назвою «Культурна експансія», яка побачила світ у 2023. Книжка висвітлює процес багаторічної окупації української культури Росією, починаючи від ХVIII століття і до сьогодні — його агресивний зміст, сутність, масштаби та наслідки.