Ігор Козловський народився 16 лютого 1954 року в місті Макіївка на Донеччині. Його батько був родом з Чернігівщини, а мати – з Донецької області. Козловський зізнавався, що родинні розповіді про минуле предків і козацьке коріння згодом зацікавили його дослідити свій родовід. Також у дитинстві його найбільше цікавив світ книжок.
Скільки себе пам'ятаю, в нас удома всі читали. Література стала для мене можливістю зазирнути у віконце інших думок, культур, країн. Мовби приміряєш на себе чужий одяг. Я переписував собі цілі цитати, що стосувалися життя різних народів, складав для себе пазли їхніх життів. Усі ці знання спонукали мене досліджувати далі, копати вглиб, – якось розповідав в інтерв'ю відомий науковець.
Така любов до книг та досліджень у дитинстві переросла у професійну діяльність. Після проходження служби у на кордоні з Іраном Ігор Козловський вступив на історичний факультет у Донецький державний університет. У 1980 році він отримав диплом з відзнакою за спеціальністю "Історик. Викладач історії та суспільствознавства".
На цьому Ігор Козловський не припинив навчання й вступив до аспірантури Інституту історії НАН України. Паралельно він працював у Донецькому обласному виконкомі, а згодом – у Донецькій обласній держадміністрації на різних посадах у справах релігії:
референт; старший референт; головний спеціаліст; начальник обласного відділу у справах релігій.
З 1980-х років Ігор Козловський також почав читати окремі лекції з релігієзнавчих питань у ВНЗ України та США. З 2001 року працював на кафедрі релігієзнавства у Донецькому державному інституті штучного інтелекту, згодом перейшов у Донецький національний технічний університет.
У 2012 році Ігор Козловський захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук за спеціальністю "Релігієзнавство" в Інституті філософії імені Г. С. Сковороди НАН України.
Паралельно науковець підтримував рух відродження українського козацтва. Він був засновником однієї з перших козацьких організацій в Україні – Кальміуської паланки Українського козацтва.
За час своєї діяльності Ігор Козловський написав понад 50 наукових книг та понад 200 статей у словниках, енциклопедіях, наукових виданнях. Крім того, він також є автором поетичних збірок та прозових творів.
Коли Росія окупувала частину Донецької області, то Ігор Козловський з сімейних причин залишався у Донецьку. Він доглядав паралізованого сина з синдромом Дауна, тому виїхати з окупації було майже неможливо. Попри всю обачність через свою проукраїнську позицію 27 січня 2016 року Ігор Козловський опинився у полоні терористів так званої "Донецької народної республіки".
Про викрадення стало відомо 30 січня 2016 року. Його схопили через день після того, як біля пам'ятника Леніну пролунав вибух. Терористи звинуватили у цьому науковця й заявили, що буцімто він "незаконно зберігає вибухові речовини". Науковець провів у полоні тяжких 700 днів, де пережив тортури, побиття та знущання. При цьому звинувачення постійно змінювалися.
На щастя, 27 грудня 2017 року, через майже 2 роки, під час великого обміну полоненими Ігор Козловський опинився на батьківщині в Україні. Після звільнення він активно виступав за звільнення політв'язнів у Росії та на окупованих територіях Донбасу та Криму.
Ігор Козловський помер у ніч на 6 вересня 2023 року від серцевого нападу.