Леся Українка – всесвітньо відома українська письменниця та поетеса, інтелектуалка, поліглотка, перекладачка, фольклористка та громадська діячка. Одна з найвидатніших авторок-драматургинь в українській та европейській літературі другої половини XIX – початку XX ст. Чи не перша письменниця зламу століть, що заклала підгрунтя до створення психологічної жіночої прози, зокрема української. Співзасновниця та учасниця «Плеяди» – літературного товариства української молоді. Дочка не менш відомої Олени Пчілки, етнографки та однієї з перших жінок-видавчинь України. Племінниця видатного філософа та історика Михайла Драгоманова.
Леся Українка народилась у Новгороді-Волинському на Житомирщині. Зростала у родинному маєтку в с. Колодяжне Волинської області. Домашньою освітою маленької Лариси (що згодом обрала собі загальновідомий псевдонім Леся Українка) опікувалася мати, створюючи індивідуальні підручники та культивуючи націотворні погляди у родині Косачів. Майбутня письменниця студіювала іноземні мови, віршувала та багато подорожувала у зв'язку із виснажливою хворобою. Також займалася перекладацькою діяльністю та працювала над власними творами, публікуючись в тогочасних літературних виданнях. Разом із чоловіком Климентом Квіткою, видатним етнографом та фольклористом, спонсорувала етнографічну експедицію, завдяки якій було створено перші аудіозаписи кобзарів наддніпрянської України. Завершився земний шлях письменниці 1 серпня 1913 року, на сорок другому році життя.
Творчий спадок Лесі Українки сформовано низкою драматичних та ліричних творів, створених на ґрунті античної та середньовічної літератури, що були суголосними з крицево-лицарською моделлю життя самої письменниці. Вона створила свій власний міф у літературі, «переписавши» європейську історію культури з жіночої точки зору. Драматичний доробок письменниці представлено такими творами, як «Блакитна троянда» «Лісова пісня», «Камінний господар», «Одержима», «Руфін та Прісцілла», «Бояриня», «Кассандра», «Оргія» та ін. Відомими також є казкові оповідання авторки: «Весняні співи», «Три перлини», «Чотири казки зеленого шуму», «Лелія», «Біда навчить», «Метелик». Окрім драматичних творів значну частину робіт письменниці було створено у жанрі поезії. Найвідоміші вірші з Українчиної поетики увійшли до збірок «На крилах пісень», «Думи і мрії», «Відгуки».
Автор: Леся Українка
Рік: 2023
Видавництво: Yakaboo Publishing
Обкладинка: тверда
Мова: Українська
Автор: Леся Українка
Рік: 2023
Видавництво: Yakaboo Publishing
Обкладинка: тверда
Мова: Українська
ПОВІДОМИТИ ПРО НАДХОДЖЕННЯ КНИГИ