Роберт Сапольскі (6.04.1957) — нейроендокринолог, професор біології, неврології й нейрохірургії. Досліджує вплив стресу, нейронну смерть і генну терапію.
Роберт Сапольскі — один із найбільш відомих професорів Стенфордського університету. Книги Сапольскі виходять мільйонними накладами. 25 лекцій Сапольскі на YouTube продовжують набирати перегляди й доповнюватися новими перекладами упродовж десяти років.
У книзі «Записки примата» Роберт Сапольскі розповідає про своє перебування в Кенії. На двадцять першому році життя він уперше потрапив у Східну Африку, щоби дослідити поведінку павіанів. Професор хотів дізнатися про вплив стресу на приматів, схожих за будовою з людиною. Упродовж 25 років він повертався до досліджуваної групи павіанів і перевіряв наукові гіпотези, про яких і розповідає в «Записках примата».
Стрес — один з основних наукових інтересів вченого. Підбиваючи підсумки багаторічних досліджень, Сапольскі написав «Психологию стреса». Люди та тварини, на його думку, багато в чому схожі. За 100 тисяч років еволюції людство знаходиться на порозі космічних подорожей, але на генетичному рівні так і залишається приматами.
Вчений підтримує популяризацію науки. Книги Сапольскі наповнені гумором і написані доступно як для фахівців-початківців, так і тих, хто має мінімальні знання біології.