Чи можливо побачити минуле таким, яким воно було насправді?
Кінець Другої світової війни. Сиріл Конрой розбудовує справжню імперію нерухомості, яка виводить його родину з бідності до неабияких статків. І перше, що він робить, розбагатівши — купує Голландський дім, розкішний маєток у філадельфійському передмісті. Однак те, що мало стати сюрпризом для дружини й початком нового, ліпшого життя, натомість запускає зворотний відлік до цілковитого занепаду їхньої родини.
Літописцем цієї драми стає син Сиріла, Денні. Їх із сестрою, кмітливою й гострою на язик Мейв, виганяє з дому мачуха. Двоє підлітків, які виросли в просторому домі з прислугою, опиняються в злиднях і швидко усвідомлюють, що можуть покладатися лише одне на одного. Цей нерозривний зв’язок зберігає їм життя… і руйнує їхнє майбутнє.
«Голландський дім» — це історія втраченого раю, яка ставить непрості запитання про любов, самопожертву і прощення, про те, ким ми є і ким хочемо себе бачити. Ви можете смакувати цей роман поволі чи прочитати його якнайшвидше, щоб дізнатись, чим же все закінчилося, але Денні і Мейв однаково залишаться з вами надовго.
Чому варто придбати:
· «Голландський дім» став фіналістом Пулітцерівської премії 2020 року, увійшов у довгий список Жіночої літературної премії 2020 року та номінувався як найкраща історична проза Goodreads Choice Award 2019 року.
· Цей роман — справжня знахідка для всіх поціновувачів родинних саг!
Цікаві факти:
· Портрет Мейв для обкладинки «Голландського дому» на замовлення Енн Петчетт створив американський художник Ноа Сатерстром — їх свого часу познайомила Донна Тартт. Енн Петчетт показала Ноа дві сторінки, на яких описано картину, і за цим описом він за три дні створив портрет, оригінал якого і досі висить вдома в письменниці.
· За словами авторки, її страшенно дратує, що жінки на обкладинках книжок майже ніколи не дивляться в очі — їхні погляди переважно відведені вбік, обличчя затінені капелюхами або частково обрізані. Це одна з причин, чому їй так полюбився портрет Мейв.
Уривок з книги