Проект «Історія європейської цивілізації» охоплює період від античних часів до ХХ століття і поділений на три основних блоки: Античність: Рим, Греція, Близький Схід; Середньовіччя: Раннє середньовіччя, Високе середньовіччя, Пізнє середньовіччя, XV століття; Сучасність: XVI—XХ століття. При створенні цього надзвичайного проекту його упорядник — видатний італійський вчений-філософ, літературний критик, письменник Умберто Еко (1932—2016) — керувався мультидисциплінарним принципом: Історія, Філософія, Міфологія та релігія, Образотворче мистецтво, Література, Наука і техніка, Музика. Статті до розділів написані провідними італійськими фахівцями у кожній галузі.
Том «Епоха Відродження. Література і театр. Образотворче мистецтво. Музика» охоплює період так званого Чинквеченто, тобто висвітлює події, що відбувалися в різних царинах європейської цивілізації протягом XVІ століття. В цей період продовжується становлення модерної Держави і європейської ідентичності в сучасному розумінні цього слова, що, в свою чергу, значною мірою віддзеркалюється на розвитку культури епохи Відродження — літератури, театру, образотворчого мистецтва і музики.
Саме у цей період постає так зване мовне питання, яке набуло неабиякого значення у світлі політико-культурного єднання багатьох держав Європи, насамперед Італії. І саме з Італії, що досягла у XVI ст. своєї вершини в художній та літературній сфері, дух Відродження поширюється Європою.
Таким чином, цей том розповідає про той відтинок європейської історії, який ознаменувався появою митців і мислителів, чиї твори представили людству нове бачення людини і суспільства, кодифікували моральні і соціальні принципи епохи Відродження: Макіавеллі, Рабле, Ронсар, Марло, Мікеланджело, Леонардо да Вінчі, Рафаель, Тіціан, Дюрер, Ель Греко та інші.
Уривок з книги