Ця історія почалася зі скрути. У 1932 році Оле Кірк Крістіансен робив прасувальні дошки і сходи, але фінансова криза позбавила його заробітку. Тоді він із сином узявся виготовляти дерев’яні іграшки й назвав свою компанію LEGO — від данських слів на позначення «грати добре».
Минуло 17 років, перш ніж з’явився її символ — пластмасова поєднувана цеглинка. А далі все закрутилося: масштабування, успіх, криза, кадрові зміни, відновлення, спад, крах 2004-го — і масштабне повернення тоді, коли всі прогнози вказували на кінець ери LEGO.
ДЛЯ КОГО КНИЖКА
Для широкого кола читачів, всіх, хто відчуває ностальгію за дитинством та водночас хоче зрозуміти секрет світової популярності загальновідомих цеглинок.
ЧОМУ ВАРТО КУПИТИ ЦЮ КНИГУ?
У яких умовах розвивалася компанія? Які особистості творили її майбутнє? Як «династія» Крістіансенів довірила власний бізнес «сторонній» людині — Йорґену Віґові Кнулсторпу? Як LEGO вдалося об’єднати дітей з усього світу? Що криється за кольоровими цеглинками і веселими чоловічками? Про все це й навіть більше пише Нільс Лунде.
ПРО АВТОРА
Нільс Лунде — данський письменник і бізнес-журналіст, головний редактор ділового щоденника Brsen. Здобув ступінь магістра з політології, завершив кілька управлінських програм. Написав шість книжок з бізнесу та менеджменту.
ВІДГУКИ
У «Диві LEGO» Нільс Лунде перевершує самого себе. Це одна з найзахопливіших і найпроникливіших данських книжок про бізнес. Вона глибша, ніж просто біографії топ-менеджерів і життєписи компаній.
Генрік Орсголст, Berlingske Business
Чудовий приклад історії бізнесу. Дуже добре написано, вдало і грамотно проаналізовано.
Улла Бексґаард, Jyllands-posten
ЦИТАТИ
Про перше партнерство LEGO
Навесні 1998 року, LEGO уклала угоду з американським кінопродюсером Джорджем Лукасом. Передбачався початок співпраці, за умовами якої компанія LEGO мала б створювати образи та продукти, пов’язані з новим великим серіалом про «зоряні війни». Спочатку рада LEGO була налаштована скептично, ба навіть проти, оскільки співпраця з Lucasfilm означала б серйозний розрив із традицією LEGO. Ще з часів Олє Кірка Крістіансена компанія вважала за честь працювати самостійно, без партнерів. LEGO прагнула створювати власну продукцію самотужки. Усі ці роки такий підхід лежав в основі культури компанії, особливо тоді, коли її очолював «хрещений батько» Кірк Крістіансен. Продаж продуктів Star Wars перевищив усі очікування. Уже в неділю, 16 травня 1999 року, Politiken могла сповістити, що набори моделей Star Wars розкупили у США.
Про спілкування керівництва з підлеглими
Йорґен Віґ Кнулсторп намагався пояснити ідею Shared Vision, іноді дуже простою мовою, деколи складнішою, не зовсім зрозумілою більшості працівників. Та він незмінно просив своїх 5000 співробітників відповідати йому безпосередньо у блозі чи надсилати листи на електронну пошту. Кнулсторп писав також про набутий у спілкуванні із замовниками досвід, про те, як вони бачать LEGO. Приміром, про зустріч із топменеджментом американської мережі Wal-Mart у штаб-квартирі в Арканзасі, де був присутній і генеральний директор Лі Скотт, і де люди цього американського гіганта похвалили відповідального продавця LEGO за його вміння обслуговувати клієнтів. Кнулсторп миттєво кинувся писати про це у своєму блозі, повідомляти цю вістку всій організації.
Сторінки з книги