Історія стрімкого успіху Мадонни — найвідомішої попікони сучасної епохи.
США, початок 1980-х. Мадонна вривається на музичну сцену і підкорює країну своєю розкутістю і приголомшливим талантом. Шкіряна куртка, пояс зі стразами, шкіряні ковбойські напівштани і лиш одне запитання «Do you like to boogie-woogie, do you like my acid rock?». Вона перетворюється не просто на ікону розваг, а на справжній вибух, що змінив культурну та суспільну історію в усьому світі, не менш потужно за Елвіса чи Beatles. До неї тягнуться як до символу нової епохи — ікони фемінізму, яка зняла кайданки обмеженості й стала частиною нового, бунтарського покоління.
На тлі епідемії СНІДу Мадонна піднесла тему гомосексуальної орієнтації широкому загалу, запекло відстоюючи право людини кохати кого завгодно і бути ким завгодно. Наперекір жорсткій критиці, вона ніколи не відокремлювала музику від особистої політичної позиції і ніколи не припиняла експериментувати. Вона прагнула долати кордони, створюючи провокаційну, пронизливу музику, кліпи, фільми і живі виступи, які змінювали культуру в усьому світі.
Чому варто прочитати
• Драматичне життя та досягнення однієї з найвидатніших артисток нашого часу від мічиганського коріння до злету суперзірки.
• Книжка не залишає жодної пісні, музичного кліпу, фільму, телевізійного виступу, дружби чи романтичного зв'язку без аналізу, щоб якомога глибше зрозуміти жінку, яка стоїть за глобальною іконою.
• Вибір редакції New York Times, одна з найкращих книжок року за версією NPR.
Про авторку:
Мері Ґабріель (Mary Gabriel) — авторка книжок Notorious Victoria: The Life of Victoria, Woodhull, Uncensored, The Art of Acquiring: A Portrait of Etta and Claribel Cone та Love and Capital: Karl and Jenny Marx and the Birth of a Revolution про Карла Маркса та його дружину Дженні фон Вестфален, фіналістка Пулітцерівської премії, Національної книжкової премії та премії Національного кола книжкових критиків.
У 2022 році Ґабріель стала лауреаткою премії Нью-Йоркського університету / Фундації Аксинн.