kniga.biz.ua

Насильство та суспільні порядки. Основні чинники, які вплинули на хід історії

Код: 7539
Купити Насильство та суспільні порядки. Основні чинники, які вплинули на хід історії Дуглас Норт, Джон Волліс, Баррі Вайнгост
Книгу знято з продажу
В бажані
Доставка
БЕЗКОШТОВНА при вартості замовлення від 990 грн
50 грн Укрпошта на відділення
70 грн Нова Пошта на відділення/поштомат
95 грн доставка кур'єром
Детальніше

Оплата
Готівкою або на термінал при отриманні, Безготівкова, Visa/MasterCard
Автор Дуглас Норт, Джон Волліс, Баррі Вайнгост
Видавництво Наш Формат
Рік 2017
Обкладинка невідомо
Мова Українська
Формат 70х100/16 (170х240 мм.)
Експерти
рекомендують
Валерій Пекар, Школа нового мислення

Про книгу Насильство та суспільні порядки. Основні чинники, які вплинули на хід історії

Книжка «Насильство та суспільні порядки. Основні чинники, які вплинули на хід історії» пропонує нове бачення проблеми насильства й показує, як тісно повязані економічна та політична поведінки.

ПРО КНИЖКУ
Усі суспільства стикаються із проблемою насильства, і вирішують вони її по-різному. У цій книжці стверджується, що економічна й політична поведінки соціуму тісно повязані між собою. Більшість суспільств, які ми називаємо природними державами, обмежують насильство за допомогою політичного маніпулювання економікою. Це формує привілейовані класи, які, своєю чергою, обмежують застосування насильства певними авторитетами. Проте це сповільнює як економічний, так і політичний розвиток держав. А сучасні суспільства, навпаки, створюють відкритий доступ до економічних і політичних організацій, сприяючи політичній та економічній конкуренції. Автори книжки дають основу для розуміння того, чому суспільства відкритого доступу розвиваються краще як із політичного, так і з економічного погляду. А також розповідають про 25 країн, які здійснили перехід від природного типу до держав із відкритим доступом.

ДЛЯ КОГО КНИЖКА
Для суспільствознавців, істориків, політологів і всіх, кого цікавить історія людства й суспільних змін.

ЧОМУ ЦЯ КНИЖКА
Автори пропонують концептуальну схему, яка відображає моделі соціальної, економічної, політичної, військової, релігійної та освітньої поведінки. З її допомогою вони пояснюють, як стійкі та прогнозовані соціальні інститути дають раду мінливому, непрогнозованому та незвичному світу. Обговорення цих моделей проілюстровано численними прикладами з історії.

ПРО АВТОРІВ
Дуґлас Норт — американський економіст, соціальний філософ, історик, лауреат Нобелівської премії з економіки 1993 року.
Джон Волліс — професор економіки в Мерилендському університеті, науковий співробітник Національного бюро економічних досліджень.
Баррі Вайнґест — політолог та економіст, старший науковий співробітник Гуверівського інституту (Стенфордський університет). Член Національної академії наук та Американської академії мистецтв і наук.

ВІДГУКИ ПРО КНИЖКУ
Чому ми підкоряюємося законам, дотримуємося правил і пристосовуємося до норм Дуґлас Норт, Джон Волліс і Баррі Вайнґест дають просту й переконливу відповідь: безлад спричиняє насильство. Цю книжку варто прочитати всім, хто прагне зрозуміти витоки суспільного порядку та причини його занепаду.
Стівен Ансолабегер, Стенфордський університет

Сміливі думки, невимушений стиль і ґрунтовні знання... Норт, Волліс і Вайнґест написали чудову книжку, яка інтригує, захоплює, збурює і провокує. Викладені в ній концепції формуватимуть академічний дискурс і його аргументи у сфері економічної історії та розвитку.
Роберт Бейтс, Гарвардський університет, журнал Economic Literature

Книжка «Насильство та суспільні порядки» подає потужну нову теорію взаємодії закону, політики та структури влади, яка неодмінно впливатиме на наступні десятиліття.
Деніел Клермен, Південно-Каліфорнійський університет


ЦИТАТИ

Динаміка соціального порядку — це динаміка зміни, а не динаміка прогресу. Більшість суспільств рухаються як уперед, так і назад у своєму політичному й економічному розвитку. Наша система понять не передбачає телеології, проте вона пояснює, чому суспільства відкритого доступу краще дають раду змінам, ніж природні держави.

Жодне суспільство ще не розвязало проблему насильства за допомогою його повної ліквідації; у найкращому разі його вдавалося стримувати й підпорядковувати. Насильство має багато різних вимірів. Воно може проявлятися у фізичних діях або в погрозах фізичної розправи. І насильницькі дії, і примус за допомогою погроз — усе це прояви насильства.

Протягом усієї історії людства існувало лише три суспільні порядки. Перший — збиральницький, притаманний невеликим соціальним групам мисливсько-збиральницьких суспільств. Однак нас більше цікавитимуть два суспільні порядки, які постали протягом останніх десяти тисячоліть. Перший із них — порядок обмеженого доступу, або природна держава. Основу соціальної організації в ньому становили особисті стосунки, тобто ким індивід є і кого він знає. Натомість у порядку відкритого доступу особисті стосунки хоч і зберігають значення, але в багатьох царинах соціальної поведінки застосовуються безособові категорії індивідів, уже іменованих громадянами, що усуває потребу особисто знати своїх партнерів.

Більшість великих суспільств писемної історії були природними державами, у яких коаліції могутніх організацій надавали взаємну підтримку у створенні та розподілі рент і які занепадали, якщо вибухало насильство. Така форма організації ніколи не досягає досконалості, тому насильство характерне для всіх природних держав.

pdf Першi 10 сторiнок книги

Додати свій відгук про книгу

Зміст Насильство та суспільні порядки. Основні чинники, які вплинули на хід історії

Передмова до другого оригінального видання
Передмова
Подяки
Розділ 1. Концептулальна основа
Розділ 2. Природна держава
Розділ 3. Природна держава в дії:
англійське земельне право
Розділ 4. Порядки відкритого доступу
Розділ 5. Перехід від порядку обмеженого доступу до відкритого доступу
Розділ 6. Власне перехід
Розділ 7. Нова дослідницька програма для наук про суспільство
Післямова
Бібліографія



Валерій Пекар

Чому одні країни багаті, а інші бідні? Чому в одних країнах існує демократія, а в інших ні? Чому одним країнам вдається викорінити корупцію, а в інших ніяк не виходить? Ці та подібні питання хвилюють вчених, політиків і простих громадян з часів Адама Сміта.

Дотепер в гуманітарних науках переважав галузевий підхід: економіка, політика, культура, ментальність, духовність вивчалися окремо. Той чи інший аспект суспільного життя час від часу оголошувався домінуючим: Маркс ставив на перше місце економічні відносини, а Вебер — релігійні основи. В результаті ми донині не можемо зрозуміти, як влаштований світ, в якому живемо. Остання книга Нобелівського лауреата з економіки Дуґласа Норта, написана в співавторстві з молодими колегами — істориком Джоном Воллісом і політологом Баррі Вайнґестом, пропонує новий підхід до цього складного світу.

Автори виділяють два типи держав, що принципово відрізняються один від одного у своїх інституціях: природна держава і порядок відкритого доступу. Нав’язування природній державі чужих для неї інституцій відкритого доступу призводить до її ослаблення, а не посилення, — саме тому природна держава всіляко чинить опір. Зріла природна держава поступово накопичує передумови для переходу до відкритого доступу, але сам перехід відбувається як стрибок. Детальний розгляд британської, французької та американської історії показує, як ці три країни першими пройшли бар’єр, що відокремлює природні держави від відкритого доступу, і як це позначилося на їхній могутності. Інші ж взялися негайно копіювати цей шлях, більш-менш вдало.

Найважливіша антивеберівска й антимарксистська теза авторів: еліти не монолітні, і справа не в протистоянні привілейованих еліт і знедолених мас, а у внутрішніх процесах «перетягування ковдри» всередині еліти. Фокусуючись на поняттях, що рідко потрапляють до сфери уваги вчених, таких, як монополія на насильство, безособовість відносин і право створення організацій, автори постулюють нерозривний зв’язок економіки і політики, — про що ми, українці, на власному досвіді довідалися набагато ясніше, ніж більшість нинішніх вчених із розвинених держав.

Прочитавши цю книгу, ви зрозумієте, де знаходиться Україна на шкалі соціально-економічно-політичного розвитку, як дивно мало нам залишилося зробити для якісного стрибка, і як надзвичайно важко цей стрибок зробити.


Залишити свій відгук:

Рекомендуємо

Залізний генерал. Уроки людяності ...
Людмила Долгоновська
Полон ...
Валерія «Нава» Суботіна
Гідність — це правдивість ...
Ігор Козловський

Сьогодні купили