Книга пропонує аналіз широкого історико-культурного матеріалу, що дозволило авторці виявити та розкрити значні образно-пластичні й художньо-стильові трансформації в добу глобалізації в таких видах професійного декоративного мистецтва України як кераміка, скло, художня обробка дерева, гобелен, батик, нетрадиційний текстиль.
Дослідниця вважає, що культурна глобалізація підштовхує українських митців декоративного мистецтва у їхній творчості до національної ідентифікації, спрямовує до пошуків архетипів своєї культури, стимулює до збереження національної самобутності. Тому входження українського професійного декоративного мистецтва на зламі ХХ-ХХІ ст. у світовий контекст не викликає небезпеки розчинення в ньому.
Авторка переконливо доводить, що історично утворене, але осучаснене професійне декоративне мистецтво, яке спирається на багатовікові традиції унікальної культурної спадщини, є ґрунтом для поширення в суспільстві України доби глобалізації ознак національно-культурної ідентичності.
Українсько-англійське видання розраховане на мистецтвознавців, істориків, музейників, а також широке коло шанувальників українського мистецтва та культури. Монографія може слугувати науковцям, викладачам, студентам мистецьких вишів джерелом для вивчення декоративного мистецтва України періоду ХХ–ХХІ ст.
Уривок з книги