Ольга Кобилянська (1863 – 1942) – українська письменниця-модерністка, рання учасниця феміністичного руху на Буковині, близька подруга Лесі Українки. За майже півстоліття написала десятки оповідань, новел, повістей, романів, що стали одними з найважливіших у ранньому модернізмі української літератури.
«Царівна» є, вочевидь, піком творчості Ольги Кобилянської. Повість про емансиповану жінку, що пише, мріє про літературну кар’єру та бореться за свої права. Багатий на сенси текст, який захопив Лесю Українку тонким психологізмом і роздратував Івана Франка надміром «чулості».
Про авторку:
Ольга Кобилянська (1863 – 1942) – українська письменниця-модерністка, рання учасниця феміністичного руху на Буковині, одна з найважливіших постатей раннього модернізму в українській літературі, близька подруга Лесі Українки.
За майже півстоліття написала десятки оповідань, новел, повістей, критичних і публіцистичних статей, лишила значне за обсягом листування.
Серед найважливіших текстів Кобилянської – повісті «Людина», «Земля», «В неділю рано зілля копала», роман «Апостол черні», новели і оповідання «Природа», «Аристократка», «Impromtu phantasie», «Некультурна», «Valse melancolique» та ін.
Повість «Царівна» є, вочевидь, піком творчості Ольги Кобилянської.
Уривок з книги