Неписане правило: щоб аудиторія не заснула під час презентації, додай кілька слайдів з котиками.
Та чому котики нас так зворушують? Чому зараз їх люблять, а в середні віки тварин асоціювали з темрявою і нещастям? І взагалі: як коти стали онлайн-фетишем? Еліз Вайт розказує, чому зародження інтернету тісно пов’язане із цими тваринками, а пісня «Інтернет зроблений із котів» — не такий уже й жарт. Ви дізнаєтеся, як котики в японців стали символами удачі, а фізичні особливості зробили тваринок унікальними, а отже — відомими. І все це написано з ретельністю науковиці, яка на прикладі котів простежує, як культура впливає на технології і як технології формують культуру.
ДЛЯ КОГО
Для всіх, хто цікавиться історією інтернету, онлайн-культурою, мемами. Для котолюбів і лолкотолюбів.
ЧОМУ ЦЯ КНИЖКА
Це поки єдине видання, що описує історію інтернету паралельно з історією онлайнкотиків. Від андеґраундної інтернет-культури до масштабної онлайн-спільноти, від незрозумілих жартів до приколів, які смішать загал, від Hello Citty до Black Metal Cats.
ПРО АВТОРКУ
Еліз Вайт — молодша професорка цифрових гуманітарних наук в Університеті СтоуніБрук, авторка трьох книжок. Любить читати лекції в незвичних костюмах Гаррі Поттера чи Амадея Моцарта. Самопроголошена собачниця, а тепер і котолюбка, власниця Аарона Мура й кількох кошенят.
ВІДГУКИ
Це вичерпний огляд одного з найменш вивчених явищ онлайн-культури та захоплива подорож історією інтернету.
Ітан Цукермен, директор Центру громадянських медіа при МТІ
Авторка розповідає історію котиків в інтернеті, підкреслюючи історичне, соціальне й культурне значення котів, які довго домінували в наших стрічках. Ця книжка — важливий погляд на онлайн-життя.
Раян Мілнер, автор The World Made Meme
ЦИТАТИ
Коти — тотеми інтернету
У 2005 році видання New York Times заявило: «Коти — це тотемні тварини інтернету. Вони всюди». CBS News у 2013-му зняли телесюжет «Відео котів заполонили інтернет і світ маркетингу», де процитували статистику компанії з виробництва їжі для домашніх улюбленців Friskies (яку важко перевірити): «15 % інтернет-трафіку займають коти». У тому самому році рекламна агенція в гумористичному відео оголосила, що відкриває відділ, який займатиметься відео котів. «Усе йде до відео котів, — розповідають у рекламі. — До 2015 року вони становитимуть 90 % контенту в інтернеті. Це доведений факт».
Котяче панування
Котяче інтернет-панування — це факт, який легко виміряти, але водночас це й міф, символ і рушійна сила ринку уваги. Лолкотики, найзнаменитіші інтернет-меми, стали незалежною індустрією, що виробляє безкінечний потік мерчу: футболки, постери, кружки, книжки і навіть лолкотячу Біблію. Звісно, лолкотики навряд започаткували популярну концепцію інтернет-мему як такого, і для багатьох інтернет-користувачів, особливо так званих «цифрових іммігрантів» — людей, які почали користуватись інтернетом вже в дорослому віці, — котики і є вичерпним досвідом мемознавства. На час написання цієї книжки більшість інтернет-знаменитостей — це коти. Серед них Мару, Допитлива Зельда, вусатий кіт Гамільтон, Венера, Полковник Няв та нещодавні зірки Ліл Баб і Сердита Киця.
Майбутнє інтернету
Хай як поміняється інтернет, суть його лишиться котячою: він буде легковажним, протестуватиме проти устоїв, буде милим, сердитим і дивним, а онлайн-спільноти постійно битимуться за серце мережі — і ці битви завжди будуть на помежів’ї гри й політики.
Уривок з книги