Рогожин Борис Анатолійович — пройшов шлях від лікаря до начальника управління.
Із 2000 р. доцент Харківської медичної академії післядипломної освіти.
Академік-секретар ГО "Українська Академія Історії Медицини".
Керівник науково-аналітичного офісу ГО "Міжнародний медичний кластер".
Освіта — вища медична (1979 р), державне управління (2001 р). Кандидат медичних наук (1990 р.).
"Читацький досвід зі школи. Шкільна програма, пригоди і фантастика. Література пов’язана з процесами управління, філософія управлінської діяльності та менеджмент. Історія, історія медицини", — так каже про своє захоплення різноманітною літературою Борис Анатолійович.
Тайм-менеджмент. Збірник самарі
Ця книга про управління часом. Визначення «самарі» означає, що автор дає можливість читачеві ознайомитись з ідеями декількох великих книжок. У даному випадку — ДВАНАДЦЯТИ бестселерів із особистісного розвитку та самовдосконалення.
До кого звернена книга? У першу чергу до всіх, хто бажає керувати своїм часом. Найдорогоціннішим ресурсом! Для тих, кому подобається жити у задоволенні, що створює ритм часу, який ти відчуваєш, і, що головне, – відчуваєш власну спроможність управляти собою у часовому просторі.
Доцільно звернути увагу, що наявність у особистій бібліотеці усіх вказаних книжок — це ще один з аргументів доповнити зібрання цією хрестоматією. Концентрація ідей, думок та рекомендацій і висновків завжди буде на часі, допоможе знайти власний погляд на справи «що оточили та заважають...». Саме це обумовлює те, що книга потребує своєї наявності у читача у паперовому форматі. Додамо, що тверда обкладинка, окрім, безумовно, естетичних вражень, додає зручності щодо роботи з нею.
Книга потребує уваги, особистої уваги та праці читача над собою. Вона починається з того, що поруч з книгою буде власний зошит для нотаток. Тому, що одним з результатів стане для уважного читача власний аналіз щоденного, щотижневого розкладу, формування цілей (найрізноманітніших!) на місяць, рік…
Тому, що розклад це не є ціль! Це інструмент, один з подібних, які допомагають зробити власне життя насиченим приємними подіями… різними, але приємними.
Павло Скоропадський. Портрет на тлі епохи
Відомий український історик представляє дослідження, яке ґрунтується на документах та свідоцтвах сучасників подій біографії видатної постаті в історії України – Павла Петровича Скоропадського (1873-1945).
Читач отримує наукове історичне дослідження щодо формування, розвитку та зіркового часу особистості. Військовий, який взяв відповідальність за створення державності, формування її складного правового підґрунтя, державних інститутів, — що є необхідними умовами існування та розвитку держави як такої.
В умовах панування серед національно орієнтованих кіл інтелігенції соціалістичних поглядів, він намагався бути консерватором. Стримуючи, у тому числі, авторитарними засобами отаманщину. Заснувавши економічні та військові інструменти, створивши певні дипломатичні кроки, Гетьман досягнув певної стабільності та навіть економічного піднесення України цього періоду невизначеності фіналу Першої світової війни.
Він намагався мати союзників серед країн і народів, які оточували Україну. Було організовано збут товарів до Німеччини та Австро-Угорщини. Він мав відносини з Польщею та силами, які з часом сформували Білий Рух. Такий комплексний опис цієї суперечливої сторони дипломатії Гетьманату є безумовно одним із наукових досягнень, що представляє ця книга.
Успішними були дії нової держави у сфері фінансів: відновлено грошовий обіг, створено державний бюджет. Були створені українські банки та засновано нові акціонерні компанії.
Поступово було відроджено залізничний рух.
Політикою Гетьмана були відновлення приватної власності і підтримка вільного підприємництва. Він сприяв представникам промислових та торговельних кіл приймати участь у формуванні економічної політики.
Читач на сторінках книги відчує складність часу, калейдоскопічні зміни політичної мапи Європи, які будуть мати складні форми та різні за кольорами політичні барви.
Цінність книги для сучасного читача, якого турбує майбутнє України, полягає у науковому аналізі подій складних часів, учасником та свідком яких був генерал Павло Скоропадський. Цей аналіз дозволяє оцінити, які уроки та які висновки з них зробили наступники Гетьмана, та що ще залишається невивченим, або на що ще раз натикається вже Новітня історія України.
Свої політичні уподобання, послідовність власним поглядам щодо честі та моралі, громадянської позиції Павло Скоропадський підтвердив у своєму житті в еміграції.
Ці сторінки також будуть цікавими для читача і викличуть чимало асоціацій з тим, що він може бачити сьогодні. Що дозволяє заключити: відкриваючи цю книгу ми маємо можливість побачити Майбутнє із Історії.
Симон Петлюра. Портрет на тлі епохи
Автор — Данило Борисович Яневський, український історик, доктор історичних наук, професор Українського Католицького Університету, відомий своїми науковими системними дослідженнями вітчизняної історії.
Книга відкриває читачеві сторінки складної історії Європи на межі ХІХ-ХХ ст., що були часом життя відомої у сучасній Україні особистості — Симона Васильовича Петлюри. Бурхливі події супроводжували цю постать від перших років самостійного життя до його останнього дня.
Дослідження біографії із застосуванням наукового інструментарію, яке проведене автором, створює можливість дослідити життєвий шлях цієї людини в усій його повноті: бачення оточення, навчання, формування особистих поглядів щодо державності, політики, цілей та засобів щодо їх досягнення.
Безумовно особлива увага у книзі приділена подіям 1917-1920 рр. — часи зламу державності імперій, розв’язки Першої, тоді Великої, світової війни, яка внесла радикальні зміни у долі народів Європи. Герой книги волею долі та завдяки особистим рисам характеру спромігся бути учасником формування засад української державності у формі, яка отримала вже у ХХІ ст. назву «Перша Республіка», яка, не безпідставно, пропонує аналогію з Великою Революцією Франції XVIII ст.
Зокрема до уваги читача представлено маловідомі факти щодо подій періоду лютого — жовтня 1917, коли було сформовано українські військові та політичні організації, які стали важливим фактором проголошення Української Народної Республіки одразу ж після більшовицького жовтневого перевороту: 7 (20) листопада 1917 року.
Симон Петлюра у ті часи був дотичним до формування політики УНР та створення її військових формувань. Деталі цих подій, рішення до яких він був дотичним, їх значення для подальшої долі УНР описані із документальними ілюстраціями, що дозволяє відчути атмосферу тих подій і зрозуміти мотиви поведінки героя книги.
Інструменти історичної науки, які застосовані при підготовці цієї книги, їх системність та повнота, логіка аналізу дозволяють читачеві наочно, як на екскурсії по залах музею, пройти разом із Симоном Петлюрою, іноді не тільки по днях, майже погодинно, тими буремними подіями які визначили долю Першої республіки до 1920 р.: із її першим падінням та відновленням після Гетьманату Скоропадського, і знову… до остаточної втрати державності.
Важливо підкреслити, що читач буде мати задоволення спілкуючись з книгою класичною академічною українською мовою. Без зайвих «складних слів іншомовного походження».
Що допомагає читачеві створити власне уявлення щодо самої особистості Симона Петлюри, порівняти власні емоції та думки з оцінкою автора, яку він наводить достатньо однозначно.
Крім того, безумовно, читач отримує можливість дослідити складні питання джерел української політики часів УНР, її досягнень та втрат. Знайти причини того, чому низка людей, які сьогодні включені до пантеону отців-засновників сучасної України, не знайшли порозуміння між собою. Що безумовно є надважливим у наш час нових випробувань.
Бандера. Портрет на тлі епохи. Перша спроба наукової біографії
Дослідження біографії особистості, яка залишила свій слід в історії країн Європи, які були учасниками Другої світової війни, зокрема Польщі, Німеччини, Радянського союзу. До якого є неоднозначне до крайності суперечливе ставлення серед авторів чисельних біографічних творів і тим більше серед вже минувших та сучасних поколінь громадян України і Польщі. До уваги читачеві автор - Данило Борисович Яневський, професор Українського Католицького Університету, представив системне історичне дослідження, у якому майже відсутні емоції. Проте їх у читача створює сам контекст твору.
Саме системність, яку складають хронологія подій особистої біографії та її логічний зв’язок із контекстом складної історії Європи та України у період життя С.А. Бендери: 1909 – 1959 рр., створює саме для українського читача можливість побачити цей фрагмент вітчизняної історії у всій її складності.
Ознайомлення з цією книгою додасть читачеві розуміння неоднозначності оцінки подій з точки зору часу її проведення. Те, що здається безумовно вірним і доцільним на момент виникнення необхідності щодо прийняття рішення далеко не завжди залишається привабливим і необхідним за певним проміжком часу. Тим більше, коли за цей час змінюється політичний та соціальний стан народів, змінюється навіть політична мапа континенту.
Представлені матеріали дають можливість дізнатися науково обґрунтовану позицію автора і одночасно – скласти власне бачення змісту життя відомої особистості.
Моє життя та робота (тверда обкладинка)
Класика — це те, що залишається актуальним у Великому Часі. Як "Одіссея" Гомера, "Дон Кіхот" Сервантеса, повісті та романи Джонатана Свіфта…
Це ті твори, які століттями викликають потребу до їх читання.
Класика побудови бізнесу, узагальнення досвіду продуктивного підприємництва представлена у книзі Генрі Форда "Моє життя та робота". Це біографія і бізнес аналіз, намагання представити сухі факти… але читач знайде на цих сторінках саме емоції та мотивацію, які спонукали автора до дії.
Сучасним підприємцям, керівникам всіх рівнів, які вивчали або вивчають основи та особливості менеджменту та маркетингу, ця книга надасть багато прикладів та асоціацій із їх власним життям та працею.
Безумовно книга викличе інтерес у тих, хто займається психологією управління, особливо у кризові часи.
Уваги заслуговують сторінки присвячені діям компанії Форда саме у повоєнні роки, коли економіка входить в нову фазу, її покидають стратегії та тактика надзвичайних часів та надзвичайних можливостей, а суспільство і ринок відчувають усі складнощі різких змін, у першу чергу пов’язаних зі зникненням «швидких військових грошей».
Тож запрошую, пані та панове, до сторінок Класики!