kniga.biz.ua

Атоми і попіл: глобальна історія ядерних катастроф

Atoms and Ashes: A Global History of Nuclear Disasters

Код: 2100020891
Купити Атоми і попіл: глобальна історія ядерних катастроф Сергій Плохій
450 грн
Книга буде передана в службу доставки протягом 4 днів

В бажані
Доставка
БЕЗКОШТОВНА при вартості замовлення від 990 грн
50 грн Укрпошта на відділення
70 грн Нова Пошта на відділення/поштомат
95 грн доставка кур'єром
Детальніше

Оплата
Готівкою або на термінал при отриманні, Безготівкова, Visa/MasterCard
Автор Сергій Плохій
Видавництво Наш Формат
Сторінок 344
Рік 2024
ISBN 978-617-8115-64-7
Обкладинка тверда
Мова Українська
Формат 60х90/16 (145х215 мм.)

Про книгу Атоми і попіл: глобальна історія ядерних катастроф

Ця книга входить в Комплект книг Сергія Плохія "Ядерні катастрофи"

(Ціна комплекту нижче суми ціни кожної з книг окремо)

Сергій Плохій розповідає драматичну історію шести найбільших ядерних катастроф, що спіткали людство у ХХ столітті: аварія на Чорнобильській АЕС, руйнування станції «Фукушіма-1» унаслідок цунамі, ядерні випробування на атолі Бікіні, Киштимська аварія, пожежа на станції «Віндскейл» та аварія на «Три-Майл-Айленді».
 
Спираючись на глибокі дослідження та показання свідків, Плохій простежує розгортання кожної кризи, ключові рішення учасників подій, а також реакцію урядів, які часто намагалися приховати масштаби катастроф. Водночас автор розширює фокус історичної перспективи, предметно аналізуючи ідеології, політичні вектори та культури, що зробили свій внесок у трагічні події.
 
ДЛЯ КОГО 
Для всіх, хто цікавиться історичними та політичними процесами у світі, хто досліджує ризики ядерної енергетики.
 
ЧОМУ ЦЯ КНИЖКА 
Сергій Плохій розкриває невідомі факти про Чорнобиль, Фукушіму, Киштим, ядерні випробування на острові Бікіні, а також аварії на станціях «Віндскейл» та «Три-Майл-Айленд». Розповідаючи про ці шість жахливих інцидентів, науковець досліджує ризики ядерної енергетики як для військових, так і для мирних цілей, водночас пропонуючи яскравий опис того, як люди й уряди ухвалюють рішення за надзвичайних обставин.
 
ПРО АВТОРА
Сергій Плохій — український історик, автор популярних історичних видань українською та англійською мовами. Лауреат Шевченківської премії за книжку «Брама Європи» (2015) та премії фундації Антоновичів (2015). Викладав в Україні, Канаді, США. З 2013 року — директор Українського наукового інституту Гарвардського університету (США).
 
ВІДГУКИ 
Захопливе дослідження атомної ери та її небезпек... Ретельно досліджена історія і своєчасне чтиво. 
Financial Times
 
Приголомшливо... Плохій зрозуміло пояснює складні науково-технічні процедури та зображує пронизливі портрети ключових гравців у кожному епізоді. 
Publishers Weekly
 
ЦИТАТИ 
Про наслідки ядерного вибуху
Науковці з дослідницької станції в зараженій зоні всебічно вивчали дію радіації на навколишнє середовище. По-перше, дозиметристи і вчені встановили, що радіація впливала на ріст і розвиток дерев. Зокрема, у радіусі приблизно 12,5 кілометра від епіцентру вибуху сосни пожовкли і врешті-решт загинули. Сосни поза цією зоною зазнали різноманітних деформацій.
 
Смерть пташок і тварин не пов’язували з радіацією — насправді ж популяція тварин зросла, позаяк влада обгородила місцевість, і її більше не використовували для сільського господарства. За зиму 1957–1958 років рівень радіації у кронах дерев зменшився майже вдесятеро, тому навесні пташки, які відлетіли восени, майже не зазнали опромінення. Однак коли вони почали живитися ягодами з украй забрудненої землі, то також постраждали. Ще більше за тварин постраждали риби: за п’ять років після вибуху зменшилася популяція коропа і карася звичайного. На зиму вони заривалися в мул на дні, а він був дуже радіоактивним.
 
Недовіра до атомної енергетики
Головна причина глибокої недовіри до атомної енергетики й урядів, які її пропагують, полягає в низці ядерних аварій, які з 1950-х років переслідують галузь чи то у військових, чи то в цивільних іпостасях. Цивільний ядерний сектор сколихнули три великі аварії: аварія на «Три-Майл-Айленді» 1979-го, Чорнобильська катастрофа 1986-го і розплавлення Фукушімських реакторів 2011-го. Вони не тільки породили в загалу глибоке занепокоєння безпечністю ядерних реакторів, а й, що зовсім неочікувано, зробили атомну енергетику циклічною. Після кожної аварії кількість побудованих і запущених реакторів падала. 

pdf Уривок з книги


Додати свій відгук про книгу

Зміст Атоми і попіл: глобальна історія ядерних катастроф

Карти
Зауваги про радіаційний вплив та одиниці вимірювання
Передмова до українського видання
Передмова Викрадений вогонь
Розділ 1. Білий попіл
Атол Бікіні
Розділ 2. Полярне сяйво
Кииїтим
Розділ 3. Пожежа по-англійськи
«Віндскейл»
Розділ 4. Атоми задля миру
Три-Майл-Айленд
Розділ 5. Зірка апокаліпсиса
Чорнобиль
Розділ 6. Ядерне цунамі
Фукуиііма
Післямова Що далі?
Подяки
Примітки

Залишити свій відгук:

Рекомендуємо

Залізний генерал. Уроки людяності ...
Людмила Долгоновська
Полон ...
Валерія «Нава» Суботіна
Гідність — це правдивість ...
Ігор Козловський

Сьогодні купили