Автор | Пінхас Полонський |
Видавництво | Орот Єрушалаім |
Сторінок | 688 |
Рік | 2020 |
ISBN | 978-1-949900-34-7 |
Обкладинка | тверда |
Мова | Українська |
Формат | 60х90/16 (145х215 мм.) |
Одержав сьогодні 1-й том "Біблійна Динаміка" П. Полонського укр. мовою. Якісний переклад з російської Олени Смірнової, змістовна передмова Г. Коваленка, ректора Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості. Автор П. Полонський змінив та доповнив редакцію тексту першого видання рос. мовою видавництва "Дух і Літера". Автор максимально точний в перекладі і поясненні івритських термінів сучасною мовою. Вперше застосоване авторське нетривіальне "динамічне" зображення характерів особистостей біблійних праотців та подій історії. Надано поглиблений зміст канонічного біблійного тексту , автор наводить приклади з історії і пов*язує їх з сьогоденням. Щиро раджу цю книгу вченим-богословам, студентам та всім зацікавленим читачам.
Мав нагоду і придбав ці книги (т.т.1 - 6) три роки тому, видавництва "Дух і Літера", російською мовою. Читаю і вивчаю їх з задоволенням і користю для розуміння Святого Письма. Це книги важливі і корисні також для християн, які вивчають Біблійні тексти самостійно, або в групах. Автор П. Полонський максимально точний в перекладі і поясненні івритських термінів сучасною мовою, нетривіальний "динамічний" підхід в поясненні тексту, тлумаченні змісту, наводить приклади з історії і сьогодення. Щиро раджу ці книги зацікавленим читачам.
Біблія протягом сотень років була книгою, яку люди читали найбільше. В ній шукали і знаходили не лише заповіді для повсякденного життя, але й уроки, які можна винести з історії великих людей минулого. А сучасна людина перестала читати Біблію переважно тому, що її вже не хвилюють відповіді на питання, що хвилювали людей попередніх поколінь. Ці відповіді нині відомі зі шкільних підручників та університетських конспектів, з пісень улюблених авторів та книжок з популярної психології / соціології / фізики / біології. Та й кого, власне, зацікавлять життєві перипетії близькосхідних пастухів, які жили майже 4000 років тому? Однак історія вчить, що рано чи пізно кожне наступне покоління теж починає читати Біблію. Читати по-новому, шукаючи відповіді на свої власні, нові, ще відкриті питання. Читати на більш глибокому рівні розуміння, ніж будь-яке з попередніх поколінь, — адже ми, за словами Бернара з Шартра, сидимо на плечах гігантів. Читати очима людей, які вже наситилися шкільними підручниками і популярними книжками.
Тому що, незалежно від кількості прочитаних книжок, нові питання все одно виникають у кожного нового покоління. Але щоб читати Біблію по-новому, кожному поколінню потрібен новий Учитель. Таким Учителем може стати доктор Пінхас Полонський, філософ і теолог, що розвиває модерністську течію в ортодоксальному юдаїзмі. Його коментарі здивують вас сучасним прочитанням історій створення світу, Аврагама та його нащадків, Виходу з Єгипту та його духовних лідерів. Ви побачите, що вже нема місця примітивному розумінню біблійних текстів, і познайомитеся з древніми таємницями вчення, що традиційно передавалося від вчителя до учня і тому було названо Каббала — Прийняття.
Ви знайдете безліч паралелей з духовними викликами сьогодення і дізнаєтеся, як діяли великі пророки давнини, стикаючись із подібними випробуваннями. Для вас відкриються доля і покликання європейської, ісламської та єврейської цивілізацій. Найголовніша відмінність сучасного прочитання Біблії від середньовічного — навіть не в тому, що ми знаємо теорію еволюції і чули про генетику і кібернетику. Найголовніша відмінність — в тому, що герої біблійних історій є динамічними людьми, які стають сильнішими і мудрішими після кожного випробування. Вони роблять помилки і виправляють їх, вони щиро помиляються і пізніше сміливо відмовляються від помилок. Середньовічна людина була впевнена, що все досконале є статичним, а динамічним є лише те, що ще недосконале, — а значить, пророки давнини були великими і незмінними. Натомість сучасна людина знає: розвиток є життя, а значить, незмінність є смерть. Біблійні предки здивують вас тим, наскільки вони живі і сучасні. Саме тому серія називається «Біблійна динаміка».