Про книгу Ілон Маск. Tesla, SpaceX і шлях у фантастичне майбутнє
Про дитячі експерименти
"Дивовижно, скільки речей ти можеш підірвати. Мені пощастило, що я зберіг всі пальці цілими".
Про свою улюблену книжку в підлітковому віці "Автостопом по Галактиці"
"Вона навчила мене тому, що складність полягає у визначенні питань, які потрібно ставити, проте щойно ти це зробиш, решта виявиться зовсім простою".
Про літальні машини
"Я думав про це досить багато... Ми безумовно могли б зробити літальну машину, але це не є найскладнішим... Складність у тому, як створити літальну машину, яка б була супербезпечною і тихою. Бо якщо це буде ревучий монстр, ви не зробите людей щасливішими".
Про відпустку від справ
"Я дуже добре заробив у PayPal. Я був найбільшим власником акцій в компанії і нас придбали за півтора мільярди, а потім акції подвоїлися. Тож так, я непогано заробив, але думка про те, щоб займатися переважно лежанням на пляжі, звучить просто як щось найгірше, що може трапитися - це звучить жахливо для мене. Я б збожеволів. Мені б довелося сидіти на серйозних препаратах. Мені б було супер-мега нудно. Мені подобається висока інтенсивність".
Про працьовитість
"Працюй як проклятий. Я маю на увазі, що ти просто вкладаєш 80-100 годин роботи на тиждень і так тиждень за тижнем. Це збільшує шанси на успіх. Якщо інші вкладають 40 годин на тиждень, а ти 100, то навіть якщо ви робите одну й ту ж річ, то ти знаєш, що зможеш досягти за 4 місяці того, на що вони витратять рік".
Про рішення зайнятися польотами в космос
"Причиною затримки стала ракета. Передовсім, як туди дістатись. Варіантами в США були Боїнг і Локхід, які виявилися просто занадто дорогими. Я не міг собі їх дозволити. Тому я їздив до Росії тричі для переговорів з приводу придбання міжконтинентальної балістичної ракети".
Про пункт призначення "Марс"
"З точки зору майбутнього, є фундаментальна різниця між людством як цивілізацією, що мандрує космосом десь далеко з метою вивчення зірок... і тим, де ми навічно обмежені Землею, поки не відбудеться подія, що призведе до вимирання". "Якщо людству судилося стати мультипланетним видом, в ракетобудуванні має відбутись фундаментальний прорив - створення швидких і неодмінно багаторазових ракет... досягнення цього може стати подією на рівні з тим, що зробили брати Райт. Це основоположна річ, необхідна для перетворення на цивілізацію космічних мандрівників. Америку ніколи б не колонізували, якби кораблі не були багаторазовими".
Анотація
Серед легенд технологічного бізнесу, мабуть, саме Ілона Маска найбільше обдаровують гучними епітетами та приголомшливими порівняннями: його називають і Леонардо да Вінчі нашої епохи, і новим Стівом Джобсом. Без нього не було би ані платіжної системи PayPal, ані електромобілів Tesla, ані перших приватних космічних польотів. Він замірився не тільки пересадити людство на електромобілі, зняти його з нафтової голки завдяки сонячній енергії та мережі супер-зарядок для електромобілів, але й розпочати колонізацію Марса та зробити людську цивілізацію міжпланетною.
Знаний у світі технологій американський журналіст Ешлі Венс зміг отримати ексклюзивний доступ до Маска,, одного з найвідчайдушніших підприємців Кремнієвої долини і світу, а також до його родини, колег та друзів. Ця книжка відстежує його шлях від непростого дитинства у Південній Африці й аж до сходження на вершини світового бізнесу. Венс проінтерв’ював майже триста осіб та провів понад 50 годин у розмовах з Маском, аби розповісти історію компаній, які змінюють світ та розкрити непросту особистість підприємця-інноватора, який втілює в реальність задуми планетарного та міжпланетного масштабу.
Відгуки
«Після Стіва Джобса Ілон Маск більше за будь-якого іншого підприємця задає планку можливого в технологіях. Нам пощастило мати в особі Ілона свого справжнього Тоні Старка, і саме в цій книжці ми вперше знайомимося з його історією, такою живою та насиченою».
Марк Андріссен, венчурний капіталіст та один із творців сучасного інтернету
«Ешлі Венс без прикрас і в деталях дає нам поглянути на людину, яка раз у раз починала з програшної позиції – і перемагала, кидаючи виклики застарілому мисленню та змінюючи світ. Я не вірю, що хоч хтось, прочитавши цю книжку, не відчує натхнення на амбітніші цілі».
Тоні Фаделл, творець iPod та iPhone, генеральний директор Nest Labs
«Ілон Маск– один із найвидатніших підприємницьких умів нашого часу. Те, як у цій людині поєднуються визначний інтелект, невідступне прагнення йти вперед та непохитна віра у свої сміливі ідеї, дає всьому суспільству шанс виграти від його зусиль. Книжка «Ілон Маск» – це живий безпосередній погляд за лаштунки створення Tesla, SpaceX та SolarCity, а також на те, як Ілон працює над утіленням своїх мрій. Він є унікальною особистістю, яка змінює світ, і книжка Ешлі Венса є захопливою розповіддю про те, як Ілонові революційні ідеї зароджувалися, втілювалися, а тепер досягають розквіту».
Джон Крейґ Вентер, біолог, який першим розшифрував геном людини і створив синтетичний живий організм
Маск - наш сучасник, особистість на перетині фантастики і реальності, що задає вектор епохи. Дивовижно, що у нашому складному та взаємозалежному світі одна людина спроможна настільки масштабно впливати на світ. Уявіть собі, що багатомільойнна країна живе собі і не має напохваті книжки про людину, яка втілює в життя дитячі мрії, від яких ми майже готові були відмовитися. Це книжка, яка стала великою подією у США. Ми не повинні відставати, не повинні забувати великі мрії, не повинні відмовлятися від амбіцій, навіть якщо все проти нас.
Мільярдер Ілон Маск, як я став справжньою "Залізною людиною"
Про автора
Ешлі Венс - відомий американський бізнес-оглядач, автор публікацій про високих технологіях. Всесвітньо відомим журналіст став працюючи в «The New York Times». Популярна робота - книга-біографія «Маск. Tesla, SpaceX і шлях в фантастичне майбутнє ».
Народився автор в 1977 році в Південній Африці, виріс в Хюстоні, штат Техас. Закінчив школу Святого Іоанна (SJS), одне з кращих навчальних закладів довузівської підготовки в США. На поприще журналістики вперше «засвітився» працюючи в «The Register» у 2003 році. У вересні 2008-го автор переїжджає в Нью-Йорк, де пише спочатку для «The New York Times», далі, з 2011 року, - для «Bloomberg BusinessWeek». У цей час журналіст висвітлює передові досягнення таких монстрів індустрії, як IBM, HP, Intel, Dell, а також багато пише про роботів Segway, скутерах і мовах програмування. Серед інших тем - компютерний шпигунство, секвенувати ДНК, освоєння космосу.
Роботи Венса публікувалися багатьма популярними виданнями, серед яких Chicago Tribune, The Economist, CNN.com, Globe and Mail, International Herald Tribune і CNET. Відомі роботи автора: «Geek Silicon Valley» - книга, присвячена історії Кремнієвої долини. «Маск. Tesla, SpaceX і шлях в фантастичне майбутнє »- біографія Ілона Маска, пошуки істини, фантастичне майбутнє і освоєння космосу (презентація книги відбулося 19 травня 2015 року).
В даний час автор продовжує плідну літературну діяльність, багато пише про нові технологічні досягнення людства. Серед тем - напів-когерентне обчислення та сингулярність, Data center охолодження і блейд-сервери, мікрочіпи Ditzel компанії Transmeta, Sun Microsystems, Bell Labs і їх можливості. Сьогодні Ешлі Венс живе і працює в Маунтін-Вю, штат Каліфорнія.