Хочете побувати в Парижі початку ХХ століття? Поглянути на місто очима письменника — модерніста й провокатора? Любите мистецькі роздуми і водночас легке читання? Роман «Рівновага» і оповідання «Тайна» Володимира Винниченка — про життя і смерть, кохання й ненависть, мистецтво і мораль. Про ризиковані експерименти, непрості стосунки й любовні трикутники. Про революціонерів і емігрантів, які жили, любили й гинули під небом Парижа і дахами Монмартру.
Про автора
Ім’я Володимира Винниченка — як прозаїка й драматурга, так і політика й громадського діяча — має бути добре знайоме кожному українцеві чи українці. Серія «Vivat класика» відкриває нам його маловідомі твори, щоб ми могли новим поглядом побачити й гідно оцінити вклад письменника у літературний процес на початку ХХ століття. Лідер, яскрава особистість … неформал, чиї думки та спосіб життя випереджали час як мінімум на 50 років — хто такий Володимир Винниченко? Дізнатися можна, в тому числі й читаючи його прозу.
Чому варто прочитати?
• Це книжка нічого не дасть тим, хто стверджує, що українська література відгонить «шароварщиною» — не розумно переконувати дурнів. Вона створена для іншої аудиторії — людей розумних і свідомих, кому щораз цікаво відкривати нову сторону нашого культурного спадку, отримуючи неперевершене задоволення.
• Роман «Рівновага» відкриває зовсім інший пласт модерністської прози українських письменників — проєвропейський, орієнтований на найвищі зразки жанру, він органічно вплітається у світовий контекст культури. «Геть від москви» — думали наші творці вже тоді, й своєю творчістю надихали освічену публіку думати, шукати нових високих ідей і розповсюджувати їх серед мас.
Уривок з книги