Найважливіший компонент роботи політиків — це реалізація обіцянок. Якщо люди при владі постійно не дотримуються своїх слів, демократія опиняється під загрозою, переконує автор цієї книжки Майкл Барбер. Він понад два десятиліття провів на державній службі та став ініціатором заснування відділу в британському уряді, що контролював виконання реформ, під час другого прем’єрства Тоні Блера.
У цій книжці автор пропонує поглянути на роботу виконавчої влади зсередини назовні — із позиції самого уряду. Барбер аналізує виклики, із яким стикалися уряди на різних континентах, виявляє схожі для різних країн проблеми та пропонує інструменти для їх подолання.
ДЛЯ КОГО КНИЖКА
Книжка для всіх, хто цікавиться або займається політикою, для журналістів, комунікаційників, політологів, державних службовців.
ЧОМУ ВАРТО КУПУВАТИ ЦЮ КНИГУ
Барбер аналізує виклики, із яким стикалися уряди на різних континентах, виявляє схожі для різних країн проблеми та пропонує інструменти для їх подолання.
ВІДГУКИ
Після заснування в уряді Тоні Блера відділу, що стежитиме за впровадженням реформ, підхід Барбера назвали «результатологією». У цій книжці експерт із «результатології» пояснює, як реформувати державний сектор.
Economist
ЦИТАТИ З КНИЖКИ
Про обіцянки та очікування
У політичних колах улюбленою фразою є «недообіцяйте і перевиконайте», і, звісно, вона не позбавлена сенсу. Це управління очікуваннями: визначення деяких досяжних, скромних цілей, щоби потім виконати їх краще, ніж передбачалося, — з думкою про те, що електорат буде вражений. У часи зростання добробуту і широкої прихильності до уряду це можливий сценарій... Але у важкі часи — як от нинішня сувора доба — або у випадку уряду, у програмі якого радикальні реформи, і лідера, який прагне трансформацій (і, мабуть, ще й місця в історії), недообіцянки і перевиконання будуть надто обережним підходом.
Про політиків та держслужбовців
Часто суперечка між сміливістю і обережністю розігрується між політиками, з одного боку, і кар’єрними держслужбовцями, з другого. Зрештою, цінність кар’єрних службовців почасти полягає в тому, що вони вже встигли все побачити. Політики приходять і йдуть, тоді як службовці залишаються.
Про автора
Майкл Барбер працював над упровадженням реформ уряду та державної служби в понад 50 країнах світу. У 20012005 роках був першим головою Відділу реалізації при прем’єр-міністрі Великої Британії. Почесний доктор кількох університетів, викладає в Гарвардській школі суспільного здоров’я.
Після заснування в уряді Тоні Блера відділу, що стежитиме за впровадженням реформ, підхід Барбера назвали «результатологією». У цій книжці експерт із «результатології» пояснює, як реформувати державний сектор. Economist
Перші 15 сторінок книги