Усі батьки мріють, щоб їхні дітки уплітали за обидві щоки сніданок, обід і вечерю та просили ще. У реальному житті частіше все якраз навпаки: мама, татко, бабуся й дідусь буквально «напосідаються» на улюблене чадо, благаючи з’їсти ще хоча б ложечку за маму, тоді за тата... А малеча сидить, міцно стуливши вуста, іноді доходить навіть до сліз. Або ж інакша ситуація: дитя покірливо все з’їдає, але потім від цього стає лише гірше...
Ця книга про їжу, але й не зовсім про неї. Вона про любов, усвідомленість, думки й почуття – насамперед, дорослих. Саме вони формують наші стосунки з їжею, які ми мимоволі передаємо власним дітям. То що ж важливо розуміти і про самих себе, і про діток, аби вони росли здоровими? І як навчитися перетворювати сніданки, обіди та вечері на свято, а не на бойовище за столом? Про це й поговоримо!
Відгук про книжку
Годування дитини часто перетворюється на бойовище, де прийнятні всі засоби від крику до співанок і таночків. Не зрозуміло лишень, хто в цьому бою за ворога?
Прочитавши цю книгу, я несказанно зраділа. Сподіваюся, що вона допоможе запанувати миру в цьому одвічному бою! Адже батькам часто здається: «Та мені вже байдуже, насамперед, варто навчити «правильному» харчуванню дітей». Проте Анна Римаренко тонко й м’яко пояснює просту, але дуже важливу ідею: аби дитина навчилася отримувати задоволення від їжі, відчувати свої потреби й вибирати найкращі для себе і свого здоров’я продукти, батькам також важливо вміти це робити.
До того ж отримала насолоду як читач. Згаяти кілька годин за прочитанням цієї книжки було смачно. Це ж утіха, коли читати легко, відірватися складно, все розкладено по поличках, і водночас тексти сповнені тепла й турботи про читача. Книга дуже щира й написана з любов’ю. Так, наче під час читання чуєш м’який і підбадьорливий голос автора. Вона сповнена простих і мудрих рекомендацій, корисних і для дорослих, і для дітей.
Подаруйте цю книгу собі, бабусям і дідусям, свекрусі й мамі! Вона стане для них чудовим порадником зараз і забезпечить профілактику стількох проблем у майбутньому.
Надія Рехтіна, психолог, консультант із корекції харчової поведінки
Зміст
1. Яке воно – здорове харчування?