Насильство має багато проявів. Перше, що може спасти на думку, — це фізичний напад, але не тільки він спричиняє непоправні наслідки. Багато людей можуть потерпати від насильства і навіть не підозрювати, що з ними відбувається насправді. Сексуальне, психологічне, економічне насильство, педагогічне нехтування — це різні прояви того самого явища, що впливають на комунікацію з оточенням, на виховання, формування сімейних та особистісних цінностей.
Автор цієї книжки, психотерапевт Спартак Суббота переконаний: кожен з нас має вміти розпізнавати насилля та знати алгоритм дій, аби вчасно запобігти йому. Ця книжка допоможе розібратися в природі насильства, ідентифікувати його види, зрозуміти, за якими ознаками можна розпізнати насильство, що робити, щоб мінімізувати його прояви у житті, і до кого звертатися по допомогу, якщо насильство трапилося в минулому. Автор наводить приклади з особистої психотерапевтичної практики, пропонує читачам чеклісти, за якими можна перевірити, чи присутнє насилля у вашому житті або чи є ви його свідками.
Про автора
Спартак Суббота — психіатр, психотерапевт, президент і науковий керівник ГО «Інститут когнітивного моделювання», ментор платформ «Розкажи мені» і «Мені здається», радник міністра охорони здоров’я України, кандидат психологічних наук (доктор філософії), член Української асоціації когнітивно-поведінкових терапевтів. Працював психотерапевтом у воєнізованій структурі групи швидкого реагування. Займається вивченням психології серійних убивць і психопатії. Регулярно читає лекції в рамках психологічного клубу. Як журналіст-колумніст пише для таких українських видань, як «Українська правда», «НВ», «Forbes». Співпрацює зі слідчими в розкритті злочинів, відвідує слідчі ізолятори, де проводить інтерв’ю із серійними вбивцями та маніяками задля вивчення їхньої моделі поведінки.
Уривок з книги