Ця книга входить в
Комплект "Фрікосуперноміка"
(Ціна комплекту нижче суми ціни кожної з книг окремо)
Коли розв’язання проблеми лежить не просто у вас під носом, найлегше припустити, що його взагалі не існує. Однак історія та наше життя знову і знову доводять, що це не так. Чи може споживання м’яса кенгуру врятувати планету від глобального потепління? Чому слони небезпечніші за акул? Що спільного між повією та Санта- Клаусом?
ДЛЯ КОГО ЦЕ ВИДАННЯ
Книжка для найширшого кола читачів, усіх, хто хоче мислити критично, розуміти глибокі причиново- наслідкові зв’язки суспільних та економічних процесів, водночас шукає цікаве та ненудне читання.
ЧОМУ ЦЯ КНИЖКА
У продовженні драйвового економічного бестселера «Фрікономіка» — «Суперфрікономіці» — Стівен Левітт і Стівен Дабнер знову поринають у найпотаємніші глибини причиново-наслідкових зв’язків, спростовують поширені міфи та перевертають уявлення про повсякденну реальність.
ПРО АВТОРІВ
Стівен Левітт — професор економіки Чиказького університету, дослідник і публіцист. У 2003 році нагороджений медаллю Джона Бейтса Кларка, яку вручають економістам віком до сорока років за внесок у розвиток економічної думки. У 2006-му ввійшов до списку «100 людей, які формують наш світ» за версією журналу Time.
Стівен Дабнер — американський журналіст, письменник, публіцист, ведучий Freakonomics Radio. Писав для газети New York Times, журналів Time і New Yorker, викладав англійську мову в Колумбійському університеті.
ВІДГУКИ
Це дотепний, розумний і, головне, глибокий економічний аналіз.
Los Angeles Times
Зазвичай економісти досліджують стандартну поведінку людей. Однак автори цієї книжки стверджують, що прийшов час проаналізувати нестандартні реакції на різні економічні стимули. Навичка передбачати поведінку людей стане в пригоді не тільки політикам, підприємцям, маркетологам, але й кожному з нас, що складнішими ставатимуть економічні відносини.
Євген Пенцак, PhD, викладач Києво-Могилянської бізнес-школи, керівник програми Master of Banking and Finance
ЦИТАТИ
Про вплив ТВ на рівень злочинності
Чи мала поява телебачення відчутний вплив на рівень злочинності в одному місті? Здається, відповідь на це запитання ствердна. Кожний додатковий рік, який підліток проводить перед телевізором, зумовлює чотиривідсоткове зростання кількості арештів за пограбування і двовідсоткове — за насильницькі злочини. Згідно з результатами нашого аналізу, телебачення вплинуло на зростання кількості пограбувань у 1960-ті на 50 відсотків, а насильницьких злочинів — на 25 відсотків.
Про суху математичну імовірність
Деяким людям складно звести непередбачувану людську поведінку до сухої математичної імовірності. Хто з нас хоче зватись «типовим»? Якщо, приміром, ви додасте кількість усіх жінок і чоловіків планети, виявиться, що в середньому типова доросла людська особа має одну молочну залозу й одне яєчко, але скільки людей дійсно підпадає під цей опис?
Про розуміння світу
Економічний підхід не описує світ таким, яким ми хочемо чи не хочемо його бачити. Він пояснює, який цей світ насправді. Більшість із нас бажає так чи інакше змінити світ. Однак щоб його змінити, треба його розуміти.
Перші 15 сторінок книги