Іноді непомітні внутрішні рішення, що відбуваються за мілісекунди, змінюють все. Саме так ти раптово відволікаєшся, перенавантажуєшся, перемикаєшся на інше завдання і врешті-решт забуваєш, над чим працював.
Девід Рок, тренер з продуктивності, що допомагає організаціям на зразок HP, MasterCard, Microsoft, NASA, запевняє: стати зосередженішим можна тоді, коли зрозумієш, як влаштований та функціонує мозок.
ДЛЯ КОГО КНИЖКА
Книжка для широкого кола читачів, для всіх, хто хоче працювати ефективніше, навчитись делегувати повноваження та оцінювати робочі завдання.
ЧОМУ ЦЯ КНИЖКА
У цій книжці автор показує, що відбувається в мозку, коли ти працюєш, і як це використати на користь продуктивності, уникаючи професійного вигорання.
ПРО АВТОРА
Девід Рок — бізнес-тренер, який консультує корпорації в усьому світі, виконавчий директор компанії Results Coaching Systems, один із засновників NeuroLeadership Institute і NeuroLeadership Summit. Пише колонки для BusinessWeek, Globe and Mail, Guardian та інших видань. Автор книжок «Коучинг і мозок», «Тихе лідерство» й «Особистий рекорд».
ВІДГУКИ
У цій книжці ви знайдете захопливе дослідження про функції, обмеження й можливості мозку. Також вона допоможе спрямувати хімічні процеси в мозку, щоб досягти успіху.
Стівен Кові, автор книжки «7 звичок надзвичайно ефективних людей»
Девід Рок добре знає, як змусити мозок працювати.
Деніел Сіґел, співавтор книжки «Секрети мозку»
ЦИТАТИ
Про використання візуальних образів для передачі інформації
Візуальні образи дуже інформативні. Коли ви візуалізуєте свою спальню, ця картина містить велику кількість інформації стосовно зв’язку між десятками об’єктів, їхнього розміру, форми, розташування і так далі. Щоб передати ці дані словами, треба набагато більше енергії, ніж щоб уявити їх. До того ж візуальні процеси еволюціонували мільйони років, тож ми маємо дуже ефективне програмне забезпечення в цьому плані, особливо якщо порівнювати його з механізмами, відповідальними за мовлення.
Про планування графіку роботи
Дуже важливо зрозуміти свої енергетичні потреби і вміти підлаштовуватись під них. Експериментуйте з графіком. Можна розбити роботу на часові блоки, відповідно до того, як її сприймає мозок, а не за темами чи напрямком. Коли змінюєте тип навантаження, втомлені групи м’язів відпочивають, поки інші працюють. Так і з мисленням. Чергуйте завдання, аби мозок не перенапружувався.
Про концентрацію
Треба чітко розуміти, що не слід думати, коли не треба, не звертати уваги на другорядні завдання, доки не виникне необхідність. Також не марнуйте енергії на вирішення проблеми, про яку ще не все знаєте.Ще один спосіб менше думати про зайве — це делегувати обов’язки. Для цього, як і для визначення пріоритетів, теж треба чимало енергії, тож краще цим займатися на свіжу голову.
Перші 15 сторінок книги