Термопіли й Сараєво, Роза Паркс і Флоренс Найтінґейл, Магатма Ґанді й Авраам Лінкольн — це дуже різні приклади, але всі вони про сміливість. Коли звичайні люди йшли на незвичайні вчинки.
Раян Голідей розглядає сміливість як першу з античних чеснот і вибір складного, але високого шляху. Він звертається до історії та літератури, вигаданих і реальних героїв, звільнення від рабства й рух за рівні права. Що мотивує виявляти нечувану сміливість, жертвувати життям заради цінностей та інших людей?
Відвага кличе. Це історії про тих, хто відповів на її поклик, і про те, як стати такими людьми, гартувати власний шлях і виховувати в собі доброчесність.
ДЛЯ КОГО
Для тих, хто хоче навчитись перемагати страх і проявляти мужність у повсякденному житті.
ЧОМУ ЦЯ КНИЖКА
У цій книжці ви познайомитеся з різними відчайдухами і проявами сміливості. Це не обов’язково Мартін Лютер Кінг, Малала Юсуфзай чи Вінстон Черчилль. Не менш відважними є мати, що рятує дитину з-під авто, жінка, яка насмілилася йти власним шляхом, науковець-революціонер чи друг, що затулив товаришів під час аварії.
ПРО АВТОРА
Раян Голідей — американський письменник, маркетолог, популяризатор філософії стоїцизму. Його креативне агентство Brass Check консультувало Google та New York Observer. Автор книжок «Напролом. Мистецтво перетворювати перешкоди на перемоги», «Маркетинг майбутнього», «Его — це ворог», «Стоїцизм на кожен день», що стали бестселерами. Його книжки перекладені більш ніж 40 мовами та розійшлися тиражем понад шість мільйонів примірників.
ВІДГУКИ
Чудовий посібник зі створення цілеспрямованого життя.
Джеймс Меттіс, 26-й міністр оборони США
Голідей простежує історію сміливості та її численних граней від античності до сьогодення. Коли ми боремося з нашими ворогами всередині та назовні, то відгукнемося на поклик відваги чи ж схилимося перед шепотом лякливості? Відповідь на це питання стосується не лише почуття обов’язку, а й нашої свободи.
Метью Макконагі, актор, володар премії «Оскар»
ЦИТАТИ
Не можна дозволяти страхові панувати
Не можна дозволяти страхові панувати. Тому що історія не знає жодної людини, яка вчинила б щось важливе, не дратуючи інших. Не було жодної зміни, у якій не сумнівалися б. Не було жодного руху, над яким не насміхалися. Не було жодної інновації, якій не пророкували невдачу. І ніколи, ніколи в житті середньостатистична думка безликих, незліченних незнайомців не буде ціннішою за наше власне виважене судження.
Ми повинні впевнено діяти
Ми повинні виховувати в собі відвагу думати про все, що може статися,— про неприємне, незвичне, несподіване, малоймовірне. Це не лише зменшить нашу перебільшену тривогу щодо невизначеного майбутнього, а й допоможе впевнено діяти, стикаючись із невідомим: ризикованими ситуаціями, нічними звуками, планами ворога, з тим, що може піти й піде не так. Ніщо людське нам не має бути чужим. Ніщо можливе не має бути недосяжним.
Уривок з книги