Доповнене видання класичного бестселера, що ґрунтується на п'ятнадцятирічному досвіді реалізації концепцій Пітера Сенджі.
Панівна система управління приречена: часи, коли нездатність скористатися колективним розумом, властивим ефективній спільній роботі, компенсують тяжкою працею, позаду. Це не екологічно і точно не ефективно. А єдиною стійкою перевагою організацій у сучасному світі є здатність навчатися швидше за конкурентів.
Пітер Сенджі доводить, що лідери компаній і організацій, позбуваючись перешкод і стереотипів стосовно навчання і приймаючи нові стратегії, які вивільняють істинні колективні прагнення, допомагають своїм же працівникам досягати високих результатів.
Опанування уроків, описаних у «П’ятій дисципліні», допоможе навчитися бачити навколишній світ по-новому, запалити іскру творчості й звільнитися від обмежень та стереотипів усім, хто цього по-справжньому прагне: і компаніям, які працюють за принципами сталого розвитку, і організаціям, що вирішують соціальні проблеми — вуличного бандитизму, зміни систем шкільної освіти, сприяння економічному розвитку чи боротьби з бідністю. А керівники здобудуть знання про п’ять базових складників успіху: постійне самовдосконалення кожного працівника, інтелектуальну модель, загальне бачення, навчання команд і — найголовнішу, п'яту дисципліну, що дасть змогу поєднувати мозаїку миттєвих подій у чітку картину — мислення системами.
Чому варто прочитати:
• Одна з найважливіших книг з менеджменту за останні сімдесят п'ять років.
• Оновлене видання, що містить понад сто сторінок нового матеріалу, створеного на основі інтерв'ю з десятками практиків з компаній, як BP, Unilever, Intel, Ford, HP, Saudi Aramco та організацій, як Roca, Oxfam та Світовий банк.
• Наповнена історіями лідерства, що демонструють безліч способів, якими основні ідеї «П’ятої дисципліни» (багато з яких здавалися радикальними під час першої публікації) стали глибоко інтегрованими у світогляд людей та їхні управлінські практики.
• Допоможе розпалити вогонь до справжнього навчання, яким керують люди, зосереджені на тому, що для них справді має значення, перевести командну роботу у площину макротворчості, звільнитися від обмежувальних припущень та мислення і покладе край боротьбі між робочим та особистим часом.
Про автора:
Пітер Сенджі (Peter M. Senge) — старший викладач Массачусетського технологічного інституту, голова-засновник Товариства організаційного навчання (Society for Organizational Learning, SoL) — глобальної спільноти корпорацій, дослідників та консультантів, яка займається «взаємозалежним розвитком людей та їхніх інституцій». Є співавтором книг The Fifth Discipline Fieldbook, The Dance of Change та Schools That Learn (частина серії Fifth Discipline Fieldbook), а також виступає з лекціями по всьому світу.