Безмежна сила математики. Як завдяки матаналізу винайшли смартфони, телебачення і GPS - Стівен Строгац: купити книгу в kniga.biz.ua
kniga.biz.ua

Безмежна сила математики. Як завдяки матаналізу винайшли смартфони, телебачення і GPS

Infinite Powers: The Story of Calculus - The Language of the Universe

Код: 2100015941
Купити Безмежна сила математики. Як завдяки матаналізу винайшли смартфони, телебачення і GPS Стівен Строгац
250 грн
Є на складі
В бажані
Доставка
БЕЗКОШТОВНА по Києву і Україні при вартості замовлення від 1000 грн.
При замовленні на меншу суму доставка кур'єром - 45 грн. Детальніше

Оплата
Готівкою при отриманні, Безготівкова, Visa/MasterCard
Автор Стівен Строгац
Видавництво Наш формат
Сторінок 360
Рік 2021
ISBN 978-617-7866-21-2
Обкладинка тверда
Мова Українська
Формат 60х90/16 (145х215 мм.)

Про книгу Безмежна сила математики. Як завдяки матаналізу винайшли смартфони, телебачення і GPS

Ця книга входить в Комплект "Безмежна сила математики"

(Ціна комплекту нижче суми ціни кожної з книг окремо)

Ця книга також є у продажу російською мовою під назвою "Бесконечная сила. Как математический анализ раскрывает тайны Вселенной".

Матаналіз. Цим словом лякають першокурсників і, здається, його здатні осягнути тільки природжені технарі. Але Стівен Строґац ставить перед собою сміливу мету — донести прекрасні ідеї та історії матаналізу до всіх зацікавлених. Тож формули й рівняння він пояснює не через складні обчислення, а через метафори, анекдоти чи навіть «наркоманські доведення».
 
ДЛЯ КОГО КНИЖКА
Для широкого кола читачів, всіх, хто все життя вважав себе «гуманітарієм» і хоче переконатись, що вища математика - це не тільки складно, але й цікаво.
 
ЧОМУ ВАРТО КУПИТИ ЦЮ КНИГУ?
Із цієї книжки ви дізнаєтеся як з’явилося число пі, що таке «піфагорійська гарячка» і до чого тут нескінченність. Автор пояснить, чому без матаналізу біологам не вдалося б розшифрувати ДНК, а ми ніколи не побачили б мультфільму про Шрека і досі користувалися б друкованими картами замість GPS. Так, так, матаналіз тихенько керує всім за лаштунками нашого буденного життя і, виявляється, він не такий страшний, яким його уявляють.
 
ПРО АВТОРА
Стівен Строґац — професор прикладної математики Корнелльського університету. Автор книжки «Eкcкуpciя мaтeмaтикoю. Як чepeз гoтeлi, pиб, кaмiнцi i пacaжиpiв зpoзумiти цю нaуку» та науково-популярних колонок про математику для New York Times.
 
ВІДГУКИ ПРО КНИГУ 
Увага: ця книжка небезпечна! Вона змусить вас полюбити математику. Навіть більше, існує ненульовий ризик, що вона перетворить вас на математика.
Насім Талеб, автор бестcелера «Чорний лебідь»
 
Чудова добірка дотепних і дивовижних історій, які показують, як математичний аналіз допоміг змінити світ.
Washington Post
 
ЦИТАТИ
Чому гріх ділити на нуль
Школярів усього світу вчать: ділити на нуль заборонено. У корені цієї проблеми лежить нескінченність. Уявіть, що ви ділите число 6 на число, яке маленьке і близьке до нуля, але не нуль. Наприклад, на 0,1. Число 6, поділене на 0,1, — це 60, досить пристойне число. Поділіть 6 на менше число, наприклад, на 0,01, і відповідь виросте: тепер це 600. Якщо ми насмілимося поділити 6 на число, яке буде значно ближче до нуля, наприклад, 0,0000001, то й відповідь сильно виросте. Тепер це не 60 і не 600, а 60000000. Що на менше число ми ділимо, то більшу відповідь отримуємо. Урешті-решт, коли дільник наблизиться до нуля, відповідь наблизиться до нескінченності. У кого нервів не вистачає, може сказати, що відповідь невизначена; а насправді вона нескінченна.
 
Як Архімед вплинув на комп’ютерну анімацію
Персонажі з мультфільмів «Шрек», «У пошуках Немо» та «Історія іграшок» виглядають дуже живо й реально. А відбувається так, зокрема, тому, що під час їхнього створення використали здогадку Архімеда: будь-яку гладку поверхню можна переконливо зімітувати за допомогою трикутників. Потрібно використати якомога більше трикутників і зробити їх якомога меншими, щоб отримати максимально точніше наближення. Архімед колись використав мозаїку з нескінченно великої кількості трикутників, щоб зобразити параболу з плавним вигином. Для кожного кадру сцени з боєм,, де Шрек переміг місцевих «лицарів», сучасним аніматорам з DreamWorks знадобилося понад 45 мільйонів багатогранників. 

pdf Сторінки з книги


Додати свій відгук про книгу

Зміст Безмежна сила математики. Як завдяки матаналізу винайшли смартфони, телебачення і GPS

Нескінченність
Людина, що приборкала нескінченність
Відкриваємо закони руху
Світанок диференціального числення
Перехрестя
Словник змін
Таємний фонтан
Фікції
Логічний Всесвіт
Як з’являються хвилі
Майбутнє матаналізу
На завершення
Подяки
Бібліографія
Примітки

Залишити свій відгук:

Рекомендуємо

Мочи Манту ...
Уляна Супрун
Медицина доказова і не дуже ...
Андрій Сем’янків
Як хотіти й отримати все (але це не ...
Тетяна Лукінюк,Людмила Колб

Книги автора / видавництва

Абрикосова книгарня ...
Ореста Осийчук
Квест: знайди «Енеїду» ...
Нина Ягоджинская
На північ від кордону ...
Татьяна Рубан

Сьогодні купили