Цитати з книжки
Епіграф: Ми всі мусимо думати про майбутнє, бо нам доведеться провести там решту свого життя.
Чарлз Кеттерінґ, американський винахідник і бізнесмен
За перше десятиліття XXI століття кількість користувачів Інтернету зросла від 350 мільйонів до понад 2 мільярдів. За той самий проміжок кількість тих, хто користується мобільним телефоном, виросла з 750 мільйонів до понад 5 мільярдів (нині вже 6 мільярдів).
Через те, що Інтернет-платформи мають такий грандіозний масштаб, у новому цифровому світі все відбуватиметься набагато швидше і це вплине на всі складові суспільства, зокрема на політику, економіку, медіа, бізнес та суспільні норми. Таке прискорення вкупі зі взаємозв’язком, що його підсилюють Інтернет-технології, покладе початок новій ері глобалізації – глобалізації продуктів та ідей.
Жителі бідних країн зможуть скористатися громадськими 3D-принтерами, щоб виготовити будь-який потрібний інструмент чи предмет із шаблонів з відкритим кодом... Їм більше не доведеться покладатися на заплутані або незаконні способи доставки готових товарів, що коштують дорожче.
Освітній процес стане гнучким, а учні працюватимуть відповідно до своїх стилю і темпу навчання. Діти й далі ходитимуть до школи, щоб спілкуватися з однолітками та отримувати настанови від учителів, але щораз частіше вони навчатимуться за допомогою ретельно продуманих освітніх проектів на зразок нинішньої Академії Хана... Шкільна система ставитиме на перше місце розвиток критичного мислення та вміння вирішувати проблеми.
Найбільш революційними в майбутньому будуть винаходи в галузі охорони здоров’я та медицини... Ні для кого не буде новиною, що мобільні телефони матимуть функцію діагностики.
У мережі держави влаштовуватимуть провокації, яких не дозволили б у реальному світі. Довкола пануватиме спокій, а віртуальним полем битви стане Інтернет.
Майбутні революції, незалежно від країни і форми, скинуть режим, але не завжди закінчаться встановленням демократії. Боротьба за серця і розум точитиметься в Інтернеті.
З часів появи вогнепальної зброї найбільшим винаходом у військовій справі стала автоматизація війни – завдяки розробкам у галузі робототехніки, штучного інтелекту та безпілотних літальних апаратів... У майбутньому вояки матимуть найсучасніші захищені планшети, за допомогою яких зможуть переглядати потокове відео з безпілотників у режимі реального часу, завантажувати аналіз розвідувальних даних і отримувати останні новини про пересування своїх військ. Ці пристрої матимуть унікальні карти з усією необхідною інформацією про довкілля... Зміниться вбрання та оснащення військових. Існуватимуть однострої на основі тактильних технологій – зорієнтованих на відчуття дотику... Шоломи матимуть кращу видимість і вбудовані засоби зв’язку; командири бачитимуть очима вояків і зможуть командувати ними на відстані, з військової бази.