kniga.biz.ua

Ідентичність. Потреба в гідності й політика скривдженості

Identity: The demand for dignity and the politics of resentment

Код: 2100013568
Купити Ідентичність. Потреба в гідності й політика скривдженості Френсіс Фукуяма
360 грн
Є на складі

В бажані
Доставка
БЕЗКОШТОВНА при вартості замовлення від 990 грн
50 грн Укрпошта на відділення
80 грн Нова Пошта на відділення/поштомат
95 грн доставка кур'єром
Детальніше

Оплата
Готівкою або на термінал при отриманні, Безготівкова, Visa/MasterCard
Автор Френсіс Фукуяма
Видавництво Наш Формат
Сторінок 192
Рік 2020
ISBN 978-617-7863-82-2
Обкладинка тверда
Мова Українська
Формат 60х90/16 (155x215 мм.)

Про книгу Ідентичність. Потреба в гідності й політика скривдженості

Що криється за бажанням жінок отримувати не менше, ніж чоловіки? Визнання власної гідності. Що штовхало чорношкірих американців бойкотувати громадський транспорт у 1950-х? Визнання їхньої значущості. Усе це приклади того, як політика скривдженості впливала на історію. Френсіс Фукуяма переконаний: до змін і рухів призводять не так економічні важелі, як бажання, щоб ідентичність, гідність окремих людей чи груп було визнано. І це підтвердила навіть Революція Гідності 2013–2014 років.
 
ДЛЯ КОГО КНИГА
Для широкого кола читачів, всіх, хто цікавиться сучасними політичними процесами та стурбований занепадом політичних інститутів, кризою демократичних режимів й приходом до влади популістів.
 
ЧОМУ ВАРТО ПРОЧИТАТИ 
Як же прагнення до ідентичності надалі змінюватиме карту світу? Чи зможе суспільне різноманіття підтримувати ліберальну демократію, а не підривати? Відповіді на ці й низку інших питань дає Френсіс Фукуяма, апелюючи до історії, філософії і здорового глузду.
 
ПРО АВТОРА
Френсіс Фукуяма — американський філософ, політичний економіст і публіцист, професор політології. Очолює Центр розвитку демократії і верховенства права Стенфордського університету.
 
ВІДГУКИ
Відомий політолог переконливо й наполегливо стверджує, що визнання власної гідності властиве кожній людині й потрібне для процвітання демократії... Обґрунтований аналіз серйозних загроз демократії.
Kirkus
 
Нині у світі панують два способи пояснювати всі події — економічний та конспірологічний. І обидва неспроможні, бо глобальний рух країн до модерну ставить мільярди людей перед запитаннями без відповідей, а наслідком стають бурхливі події, що змінюють світ. 2020 рік довів, що книжка виявилася пророчою.
Валерій Пекар, викладач Києво-Могилянської та Львівської бізнес-шкіл
 
ЦИТАТИ
Про зв’язок рівня доходу і гідності
Частіше бідність завдає страждань через втрату гідності: як зауважує Адам Сміт, становище бідняка «забирає його з людських очей», і люди не відчувають до нього симпатії. Зв’язок доходу з гідністю також підказує, чому не вдасться добитися миру в суспільстві й ощасливити всіх людей, запровадивши щось на зразок безумовного базового доходу в разі втрати роботи через автоматизацію. Робота дає не лише ресурси, а й визнання решти суспільства, що людина робить щось суспільно цінне. Людина, якій платять ні за що, не має підстави для гордості.
 
Чому демократії не можуть дотримуватись принципів свободи й рівності
Між свободою і рівністю існує внутрішній конфлікт: зростання свободи часто призводить до посилення нерівності, тимчасом як спроби зрівняти результати обмежують свободу. Успіх демократії залежить не від оптимізації її ідеалів, а від балансу — між індивідуальною свободою та політичною рівністю, а також між ефективною, наділеною легітимною владою державою та інститутами права й підзвітності, які її стримують. Мінімальна умова для ліберальної демократії — реальне визнання громадян рівними між собою дорослими людьми, здатними робити політичний вибір.
 
pdf Уривок з книги


Додати свій відгук про книгу

Зміст Ідентичність. Потреба в гідності й політика скривдженості

Передмова
1. Політика гідності
2. Третя частина душі
3. Внутрішнє і зовнішнє
4. Від гідності до демократії
5. Революції гідності
6. Експресивний індивідуалізм
7. Націоналізм і релігія
8. Неправильна адреса
9. Людина-невидимка
10. Демократизація гідності
11. Від ідентичності до ідентичностей
12. Ми, народ
13. Як формується відчуття національної належності
14. Що робити?
Примітки
Бібліографія

Залишити свій відгук:

Сьогодні купили